| FlowInCuvinte a întrebat:

Am cumparat de curand un laptop HP Pavilion DV6000 de pe tocmai.ro. In prima zi laptopul s-a prezentat bine nu a avut nici o problema, dar a doua zi cand am vrut sa-l aprind nu s-a mai apris.
La intrarea mufii de incarcator are un beculet albastru care sta aprins doar cand intra curent in el (ACESTA ESTE APRINS ATAT! ) in rest NU arata ca se incarca jos in stanga langa touchpad.
Cine stie cum rezolv problema!
(fara raspunsuri de genu " du-l la service sau e farmat ")

Răspuns Câştigător
| Eduard_Condurache_1975 a răspuns:

Deci problema este urmatoarea la placa video(cipset) a fost facut rebowling si ai avut norocu sa fii unu din castigatorii tepurilor tot ce este pavilion dv de la 1000 la 9000 asta este problema lor partea video tot ce poti face este urmatoarea vindel pe bucati si incearca sa recuperezi din bani cu respect EdySoft

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa mai cumparati de pe tocmai si olx! Esti al nu stiu catelea care pateste asta...
Si de pe okazii la fel...

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Scoate bateria din el si incearca sa il aprinzi fara baterie.Adica scoti bateria conectezi incacatoru si incercis a il aprinzi