| Extreme1234 a întrebat:

Am cumparat de la un baiat o camera Fujifilm Finepix 2980 dar la video poate inregistra doar 10 secunde dupa aceea zice " Stocare..." si sta asa vreo 20 de secunde si imi arata ca pot filma 9:10 minute va rog Help!

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Poate cardul are viteza mica si aparatul inregistreaza doar in memoria interna si se opreste. As incerca schimbarea rezolutiei cu una mai mica sa vad daca face la fel. In orice caz, m-as uita la card sa vad ce viteza de scriere are. In manualul de pe site-ul fuji scrie "Use a card with a class 4 write speed (4 MB/s) or better when shooting HD movies". Acum se gasesc carduri cu viteze bune de scriere si la preturi mai mici si capacitati mai mari decat erau inainte si poate ca ar trebui incercat un card nou, de clasa 10.

http://www.fujifilm.com/......ual_en.pdf

| Extreme1234 explică (pentru Algo098):

Mersi Am Cumparat un adaptor Micro SD la SD si am pus un card mai vechi ( 8 gb - clasa 4 ) Acum merge perfect mersi foarte mult.

| Algo098 a răspuns (pentru Extreme1234):

Cu multa placere. Ma bucur ca totul e ok.

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Are memorie interna ai card la ea?

| Extreme1234 explică (pentru BostanDaniel1974):

Am card si pot face 800 + poze ramase dar ideea e ca video doar 10 secunde si arata ca 9 minute
si 10 secunde