| Cristian_Vaduva_1997 a întrebat:

Am cumpărat un GPS Mediatek 7" HD și când apăs pe touchscreen cu degetul merge impecabil, când apas cu pixul lui nu funcționează deloc! Care ar putea fi problema!?

1 răspuns:
| Anyo1988 a răspuns:

Din cate stiu eu este o problema de conducere a electricitatii, corul uman contine electricitate, ecranul cu tuch a fost inventat pe principiul aparatului de sudura, in fine foarte probabil problema este cu pixul de la el inceraca sa inprumuti ce la cineva 1 pix si sa testezi, succes