| Salutareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

Am cumparat un panou solar si dupa montare imi curge apa pe langa garniturile de la tuburi. Voi ce credeti? Nu sunt garniturile bune sau nu sunt tuburile montate bine?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sterge suprafata la uscat cu o carpa.
Sufla praf sau praf de creta in zona de unde curge apa in jos.
Pe praful aplicat urmareste unde se umezeste prima data - acolo ai problema.
Trebuie desfacut locul si intoarsa /schimbata garnitura, stransa bine.

| shrink a răspuns:

Daca la garnituri curge inseamna ca la garnituri sunt probleme - ori sunt proasta calitate ori sunt montate gresit