| Cronos126 a întrebat:

Am dat downgrade la windows 7 de la 10. Totul a fost ok pana cand windowsul 7 a pornit si scria acolo Starting Windows. Dupa ce s-a terminat treaba aia cu starting windows imi da ecranul asta pentru o secunda: https://ibb.co/fJiRjd
si apoi se stinge. Va rog sa ma ajutati.

DAU FUNDA!

11 răspunsuri:
| CristianAndrei2016 a răspuns:

Ceva fisiere lipsa de la windows. probabil crush. reinstall windows.

| Cronos126 explică (pentru CristianAndrei2016):

Adica pierd toate datele nu?

| CristianAndrei2016 a răspuns (pentru Cronos126):

Nu chiar, doar cele care erau pe partitia C, celelalte partitii le poti lasa.

| Cronos126 explică (pentru CristianAndrei2016):

Pot cumva sa fac sa nu le pierd?

| CristianAndrei2016 a răspuns (pentru Cronos126):

Poti sa reinstalezi windows-ul direct in C fara sa formatezi partitia, dar in acest fel o sa ai doua windws-uri instalate..recomandat este sa formatezi partitia C

| Cronos126 explică (pentru CristianAndrei2016):

Ai un tutorial ceva sau imi poti spune tu pas cu pas. Ai telefon ceva?

| CristianAndrei2016 a răspuns (pentru Cronos126):

Cauta pe Youtube tutoriale boss. big grin

| Cronos126 explică (pentru CristianAndrei2016):

Eu nu stiu cum sa formatez partitia C daca nici macar nu se aprinde windowsul...

| Cronos126 explică (pentru CristianAndrei2016):

Hai frt te rog eu frumos ajuta ma si pe mine si te voi ajuta si eu. Ca sunt o suta de videoclipuri si doar 2-3 sunt corecte.

| flixbuster a răspuns (pentru Cronos126):

Fa-ti cumva (un prieten cu calculator functional daca tu nu ai cum) un Live Linux (recomand Ubuntu 18.04), porneste cu el (USB stick, DVD) calculatorul tau si scoate-ti toate datele de pe el (ai nevoie de alt stick USB liber sau un HDD extern USB, depinde cate date ai de scos). Dupa ce faci asta, rade tot si reinstaleaza pe curat ce vrei tu. La urma iti pui datele salvate pe alt stick sau HDD extern USB la loc.