| Iunix a întrebat:

am și eu o întrebare windows 7 enterprise și windows 7 ultimate sunt la fel, este același sistem de operare ( sunt la fel )? Și dacă nu sunt la fel care este mai bun?

2 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Pentru un home user (cum esti tu) nu este nici o diferenta. variantele enterprise ale sistemelor de operare vin cu imbunatatiri pentru companiile mari. o prima diferenta intre cele 2 ar fi LP-urile (language pack). tot ce aduce in plus enterprise nu-ti va folosi acasa

| eLeCtRoNiCs a răspuns:

Imbunatatirile is ca enterprise ii pentru firme mai mult. Enterprise are pachete de limbi mai multe, imbunatatiri la BitLocker si este facut in special pentru firme si nu prea cred ca il gasesti pe net pentru ca nu se poate cumpara de la retaileri(adica reselleri; revanzatori, ca sa zic asa, gen : eMAG, domo, altex, flanco)