| AAAdelin a întrebat:

Am in primul rand o problema cu tableta. Am un vodavine tab II si am trimis.o in garantie pentru ca nu ii mai mergea incarcatorul, dar puteam sa o incarc cu altul. Insa acum abia se incarca. Arata semnul de incarcare insa nu stiu ce ar putea fi. Ar trebui sa o resetez? Va rog raspuns!

Si am o problema si cu calculatorul. Am scos placa de ram ca sa vad cati mhz are ca vreau sa mai cumpar. insa dupa ce l.am pus la loc nu a mai pornit monitorul. Adica am cuplat toate cablurile din spate, iar in interior am reconectat placuta, si nu am mai deconectat nimic. De la ce ar putea fi? Placa video sa se fi deconectat? Sa se fi ars sursa, insa cand il pornesc unitatea si coolerul merg? Ce ar putea avea?

Ma scuzati pentru greseli. Scriu de pe telefon.

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
1. Daca stiai ca nu merge incarcatorul trebuia sa le fi spus si sa-ti fi inlocuit incarcatorul pe loc. Este posibil sa-ti fi dat la schimb un incarcator reparat care oricum mai are hibe, ma refer la tableta.
2. Cu calculatorul, scoate ramul si pune-l in cealalta placuta de ram, uneori accepta sa fie intr-un anumit lacas un singur ram si fixeaza-l bine si monitorul si ram-ul, calculatorul tau este in regula