| AndreiGabi a întrebat:

Am instalat avira acum ceva timp iar dupa dezinstalare am ramas cu cateva fisiere ne sterse.Stergerea simpla nu merge, unlocker nu merge...
Pana astazi nu m-a deranjat foarte tare.Am incercat sa instalez un antivirus, eset nod 32 si acesta imi gaseste un alt program de securititate, avira(care nu apare in control panel. uninstall).
Cum pot scapa de fisierele acelea?

Răspuns Câştigător
| RazzyFUnik a răspuns:

Sincer am cam trecut si eu prin asta
si am avut 2 solutii
1 reinstalare windows pentru ca sincer nu prea mai ai cum sa scapi de acele fiere
2 in cazul meu a mers cu o versiune mai veche a nod32 tongue
ai incercat cu ignorare sa continui instalarea? daca nu merge treci pe un alt antivirus care merge pana cand vei schimba windowsul tongue
ca un pont pune eset nod32 smart security v5

5 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Pai il gaseste pentru ca nu sa dezinstalat complet
si nu prea ai ce ii face fara un nou windows
cele free sunt proaste
data viitoare alege intre nod bitdefender si karsperskytongue

| AndreiGabi explică (pentru RazzyFUnik):

Nu era free.Am avut bitdefender pana azi.Acesta nu avea probleme cu acele fisiere, in schimb poftim: http://uploadimage.ro/images/35845792831530027023.jpg

| AndreiGabi explică (pentru RazzyFUnik):

Ceva mai multe detalii : probabil reinstalarea windowsului ma ajuta (chiar daca avira era/este instalat intr-o alta partitie, nu in C) dar...cam multa bataie de cap.As incerca sa dau ignore dar si fara instalarea acestui program mi se pare ceva ciudat la consumul RAM.Nu vreau sa ma rog de pc sa se deschida...
Am ales doar versiunea antivirus pentru ca am deja instalat Malwarebytes Anti-Malware si vreau sa vad cum se comporta in paralel cu acesta.

| RazzyFUnik a răspuns (pentru AndreiGabi):

PS toate programele se instaleaza in C pentru a fi dezinstalate cum trebuie si nu in D E F...
eu folosest de ani buni nod32 de la 2, 7 pana la versiunea 5
si merge f bine
nu te mai complica cu n programe foloseste unul care le are pe toate

| AndreiGabi explică (pentru RazzyFUnik):

Am formatat partitia aceia si gasea acelasi lucru...ba mai mult, nu imi mai mergea pcul cum trebuie si am ajuns la reinstalare windows.

| RazzyFUnik a răspuns (pentru AndreiGabi):

Sincer am cam trecut si eu prin asta
si am avut 2 solutii
1 reinstalare windows pentru ca sincer nu prea mai ai cum sa scapi de acele fiere
2 in cazul meu a mers cu o versiune mai veche a nod32 tongue
ai incercat cu ignorare sa continui instalarea? daca nu merge treci pe un alt antivirus care merge pana cand vei schimba windowsul tongue
ca un pont pune eset nod32 smart security v5