| Iunix a întrebat:

Am instalat programul VirtualBox. Dacă instalez în mașina virtuală un windows de pe net și acesta este plin de viruși se va virusa și windows-ul de pe PC-ul adevărat?
Și dacă să zicem că descarc programe cu viruși se va virusa și windows-ul de pe PC-ul adevărat sau se virusează doar windows-ul de pe mașina virtuală ( VirtualBox )?

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

Da. Viruşii se lansează cum execuţi fişierul în orice soft. Nu contează dacă e pe virtual sau nu. Încearcă să descarci Windows-ul dintr-o sursă sigură.