| Xenoverse a întrebat:

Am laptop HP 15-g011sq si am instalat windows 10 pro pe 64 biti.

Problema este ca browserul Chrome face figuri, cand stau pe Facebook imi iasa afara sau imi da o eroare ca pagina nu mai raspunde, ce sa fac?

E de la windows problema asta?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate ai o conexiune la net slaba

| dannyel86 a răspuns:

Incearca alt browser. Sau reinstaleaza Chrome.

| Xenoverse explică (pentru dannyel86):

Am incercat cu Opera si acolo primesc eroare.

| dannyel86 a răspuns (pentru Xenoverse):

Sa inteleg ca ai avut anterior alt sistem de operare. (Poate Windows 8?)
Posibil ca aceste erori sa aiba legatura si cu Windows-ul, daca inainte de reinstalare nu aveai probleme cu browserele. Windows 10 Pro are programe care iti incarca sistemul si pe care nu le folosesti. Varianta Home poate ti-ar fi fost mai la indemana.

| Xenoverse explică (pentru dannyel86):

Inainte aveam Windows 7 Ultimate si nu aveam probleme de genul asta.

| dannyel86 a răspuns (pentru Xenoverse):

Hp ofera drivere pentru Windows 7. Daca vrei stabilitate si o functionare lejera a sistemului, e recomandat sa ramai la Windows 7 Ultimate. Eu am un sistem bunicel, dar tin Windows Xp pe el pentru ca ocupa resurse mai putine si nu il incarc inutil cu programe.
Totusi, daca vrei sa ramai la Win10, incearca varianta Home.