| GoalkeeperBoy a întrebat:

Am luat o teapa cu un telefon iphone 5s.
Povestea este urmatoarea:
Eu aveam un Huawei p8 lite, il aveam cam de un an jumate cumparat de la digi deci cred ca mergea doar cu cartela de digi.Imi trece mie prin cap sa fac un schimb cu un baiat el sa imi dea un iphone 5s pe huawei.Parea cam suspecta treaba deoarece Huawei p8 lite la altex e acum in jur de 700 de lei iar iphone 5s in jur de 1400 lei.
Ma uit la telefon vad ca are imei pe spate merge foarte bine, deci nu imi dadea in cap ca era fake pentru ca are un prieten iphone 6s fake si stiu cum merge de greu plus ca nu are nici imei pe spate.
Ok facem schimbul, ajung acasa si il bag la incarcat. Dupa cateva ore observ ca telefonul se tot stingea din senin si alteori cand pornea dadea blue screen.Camera nu se deschidea deloc, mergea sa fac poze doar cu retrica si doar cu camera din fata.Problema e ca dupa doua zile am sesizat ca nu mai merge touch-screen-ul la telefon si nu stiu ce mi-a dat mie prin cap sa desfac display-ul... dupa aproximativ 10 minute display-ul s-a stricat caci au aparut pete, dungi si tot felul de semne ca display-ul e stricat din cauza dezprinderii.Am vorbit cu respectivul si ne-am inteles sa imi recupereze telefonul de la un alt baiat la care i l-a dat si nici acum nu mi-a dat niciun semn.Ce pot face? Macar pot repara iphone-ul sa mearga camera si display-ul?

2 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Nu merita sa bagi niciun ban intr-o chinezarie pe care scrie iphone. Si nici ala nu o sa te mai caute vreodata pentru ca e un tepar.

| nuestenimic a răspuns:

Asculta daca este fake iti recomand sa nu-i mai faci nimic ca nu merita si eu am avut unu si dupa un timp o sa apara alte probleme intotdeauna cand cumperi iphone conecteazal pe pc cu program numit itunes si o sa vezi ca e fake sau cauta imei din meniul iphonului ca sa vezi pe net daca este in regula si inca ceva la un tel fake indiferent de marca o sa observi camera e de proasta calitate si ai grija cand mai faci schimburi sper ca ti-a fost de ajutor