| anonim_4396 a întrebat:

Am modem HG655b de la Clicknet si as vrea sa stiu... Cum fac sa am IP Dynamic?

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Din cate stiu eu romtelecom ofera ip dinamic ca sa ai ip fix la romtelecom trebuie sa platesti ca sa schimbi adresa ip curenta la ip dinamic opresti modemul/routerul si il pornesti iar si iti schimba ip

| Dvmasster1 a răspuns (pentru AlinKun):

Am avut IP Dynamic cu un alt modem, de cand l-am schimbat nu mai am IP Dynamic si pe 192.168.1.1 nu ma pot loga cu Username si Parola fiindca nu gasesc campurile.