| Cornel320 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu tema la informatica! Imi cere sa scriu un program in C++ care sa genereze automat un Tablou de 20 de numere aleatori, cu valori intre 0 si 100, din care sa scot cel mai mic si cel mai mare numar, si apoi sa fac media artmitica a tuturor numerelor din tablou.Dau FUNDA la cine merge! Va rog am mare nevoie de acesta!

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Http://pastebin.com/QrHYyeyj
Pentru max si media se face asemanator, cred ca te descurci.

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Folosesti rand ca sa obtii numar aleatoriu.
Parcurgi vectorul cu for si afli min, max si media.

| Cornel320 explică (pentru CinevaNou):

Sunt nou in C++, scriemi si mie cum aflu min, max si media, am vectorul.Iti dau FUNDA daca merge.

| Cornel320 explică (pentru CinevaNou):

Mersi de ajutor!

| CinevaNou a răspuns (pentru Cornel320):

Http://pastebin.com/QrHYyeyj
Pentru max si media se face asemanator, cred ca te descurci.