| RatuscaCeaUrata a întrebat:

am nevoie de ajutor mi-am instalat windows 7 home premium si nu gasesc driver audio pentru el!

cine ma ajuta va rog

Dau funda~~

2 răspunsuri:
| AlexandruRares a răspuns:

Aici ai intr-adevar o problema dar nu asa de imposibila
Sa inteleg ca nu mai ai CD-ul cu driverele pc-ului
dar nu-i nimi c nu e asa grav
tot ce ai de facut e sa desfaci unitatea si te uiti atent pe placa de baza
acolo gasesti o serie, iti dau un exemplu: G31M-ES2L asta e seria placii mele de baza la tine trebuie sa fie ceva similar bineinteles ca nu aceleasi coduri da iti vei da seama mai usor care e seria.
Scrii seria de acolo pe ceva si intrii pe net mai exact pe goole,
acolo scrii exact asa:
download (seria de pe placa) motherboard
asta-i tot de aici sper sa te descurci
iti da va o lista cu toate driverele, iar cel de sunet va fi ceva de genu: Realtek HD audio manager, am spus ceva de genu nu inseamna ca exact ce am zis eu
O sa te descurci
dupa ce ai descarcat driverul nu ramane decat sal instalezi

| PetcuAlin a răspuns:

Poi
Eu cred ca ar trebui sa iei un realtek 2011-2012 ceva mai nou care sa fie compatibil cu window-sul incearca! funda?