| ChangeYourLife a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Reteaua de internet nu abvea parola si se logau vecinii la ea, tocmai de aceea am rugat pe cineva sa puna parola.Am PC si laptop,la PC se conecteaza direct,dar ma asteptam ca la laptop sa imi ceara parola,dar nu mi-o cere.Pur si simplu incerc sa ma conectez si imi zice ca nu se poate, am inteles ca trebuie sa fac ceva cu laptopul, dar nu stiu ce.Mentionez ca si pe telefon patesc acelasi lucru.Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma! Stiu ca nu e categoria potrivita, deci puteti sa ma injurati.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Pe PC omul ti-a facut tot ce trebuie. A ales "Connect automatically" iar parola este memorata undeva in sistemul de operare.
Pe Laptop: Daca folosesti Windows, ai in dreapta in Task Tray un icon cu niste bare de unde controlezi reteaua. Click pe el si iti apare o lista cu retelele wireless. Click pe reteaua ta. Check Connect Automatically. Apasa pe Connect - aici apare un dialog unde trebuie sa introduce parola. Mai departe te descurci.
Cu telefonul trebuie sa faci ceva similar. Pe Android activezi WiFi. Iti apare aceeasi lista de retele WiFi si dialogul este similar. Daca stii un pic de engleza te descurci.