| BetivanuLHaios a întrebat:

Am nevoie de un expert.
De curand am facut o scanare completa cu AVG sa vad daca am vreun virus. Totul OK, vreo 2-3 fisiere infectate. Da reboot, si vad ca sonorul nu imi mai merge...Acolo jos in colt dreapta vad acea iconita cu x pe ea.
Am reinstalat driver-ul, dar la fel. Am incercat si din bios, dar era enabled.
Apoi m-am uitat in system32 sa vad daca cumva audiosrv.dll e cumva sters, dar era acolo.
Cand sa ma uit in services la Windows Audio, vad ca e stopped. Am incercat sa-i dau start, dar tot primesc eroarea : "Windows could not start the Windows Audio Service on local computer.
Error 193 : 0xc1"
Am incercat si ComboFix, degeaba.

Astept solutiile voastre. Solutia care merge primeste 1 funda si o bere de la mine;]

Răspuns Câştigător
| PickUp a răspuns:

Salutare!
Tu sa nu te bazezi pe antivirusurile astea AVG, Comodo si toate astea, pentru ca cele fara licenta cumparata nu sunt asa de bune pe cat cele originale!
Poate in fisierele alea virusate putea sa fie un Trojan!
Tu la boxe nu mai ai ce face si in curand nu o sa mai ai ce face nici la calculator deoarece acel virus iti poate distruge orice!
Depinde si ce fel de virus ai avut!
Te recomand sa te duci la reprezentanta firmei de la calculator/laptop si sa le spui ce ti-s-a intamplat!
Du-le si boxele sa vada si ei cu ce se comfrunta!
Ai grija!winking
P.S. Iti recomand sa-ti cumperi licenta pentru a depista totul!
P.S. Poate ca acei virusi au intrat in sistemul calculatorului si au distrus boxele! Mie de la niste virusi mi-a busit laptopul!
Bafta!
Funda?

| BetivanuLHaios explică (pentru PickUp):

Am licenta la AVG, pana in 2018.
Din ce am mai citit pe internet, virusul imi afecteaza un fisier numit audiosrv.dll din system32. Am inlocuit acest fisier cu programul Unlocker, dar se viruseaza iarasi.
Pana ieri nu am avut aceasta problema, dar dupa ce am dat scanare, a aparut problema...
Totusi, primesti funda. big grin

| PickUp a răspuns (pentru BetivanuLHaios):

Mersi!
Ti-am spus sa te duci la reprezentanta firmei PC-ului/laptopului tau ca sa vada cu ce virus se comfrunta asta!