| Vali2343242 a întrebat:

Am nevoie de un program pentru Windows 7 care sa traduca fraze/ texte din romana in italiana si viceversa. Stiu ca sunt multe site-uri dar am nevoie de ceva care sa nu necesite conexiune la internet. Aveti vreo idee?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista programe pentru traduceri. Trados, de exemplu. Te costa vreo 2500 euro si poti sa-l instalezi si sa lucrezi cu el offline.

| Vali2343242 explică (pentru ardnaxur1961):

2500 de euro? Tu sti ce vorbesti? Ma referam la ceva piratat...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Calitatea se plateste. Programele de traduceri nu prea se pirateaza; sunt folosite de profesionisti, nu de gameri.

| Vali2343242 explică (pentru ardnaxur1961):

Io ba, ai ceva impotriva gamerilor? Daca da te pot numi un fel de rasist. Nici unele firme mari nu ar plati 2500 euro/pc pentru o liceenta...