| WonderCC a întrebat:

am nevoie din nou de ajutorul vostru, e in legatura cu problematicul meu laptop care este un Acer ASpire ES1-531, am windows 10 si vreau sa am win 7, specific ca nu am unitate optica si folosesc un stick bootabil. Dupa ce selectez limba dorita la win 7, imi cere niste drivere, ca si in urmatoarea imagine, https://www.google.ro/......ps?/search
As vrea sa ma ajute cineva care sa stie sa si explice ce trebuie sa fac, vreau sa mai specific ca driverele de pe site-ul oficial Acer sunt numai pentru windows-urile 8.1 si 10. Ma poate ajuta cineva, ma recompensez cu o funda!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intra in bios si cauta sata mode sau sata type si schimba din AHCI in IDE dupa o sa te lase sa instalezi 7-le.

| WonderCC explică (pentru Intruder19):

Nu am gasit

| Intruder19 a răspuns (pentru WonderCC):

Ce placa de baza ai?

| WonderCC explică (pentru Intruder19):

Cum aflu asta?

| Intruder19 a răspuns (pentru WonderCC):

Am gasit-o eu, ar trebui sa ai un meniu BOOT si de acolo dezactivezi secure boot si schimbi boot mode din uefi in legacy.

https://itsfoss.com/......Acer_3.jpg

| CinevaNou a răspuns (pentru Intruder19):

Fixul asta era pentru windows xp, win7 stie ahci.