| emy2008 a întrebat:

Salut TPU! Am o boxa portabilă Akai model SS022A-X6 pe care nu am mai încărcat-o de 2 ani! Acum am ținut-o la încărcat cam 10-12 ore și nimic. O să o las 48 cum scrie în manual să văd dacă se încarcă. Întrebarea e dacă se poate folosi cât e la încărcat până îmi iau altă baterie în caz că nu se încarcă?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Las-o sa se incarce complet. Daca tot nu merge, poti sa o arunci daca nu gasesti baterie pentru ea.

| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți s-o folosești cât timp se incarcă (mă rog, e in priză...)