| George192 a întrebat:

am o curiozitate, merita la pc-ul viking 2019 de pe pc garage sa schiMb placa video de la gtx 1650 la rtx 2060 si procesorul de la i3 9100 f la un i5 8700f si sa mai adug 8 gb ram? (sunt constient ca pierd garantia )
Daca aveti alte sugestii va rog frumos le spuneti.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

1. Da merge schimbata placa video
2. Nu exista 8700f (poate 9400f)
3. Da poti adauga inca 8gb ram
4. Nu pierzi nici o garantie pentru ca garantia este pe componente, nu pe PC, poti face ce upgrade-uri vrei.

Sugestia mea este sa iti faci tu configuratia, daca nu ai deja PC-ul pentru ca o sa iesi in pierdere, ramai cu un procesor si o placa video.

| George192 explică (pentru Intruder19):

Deja am pc-ul de 8 luni, sunt multumit de el dar am realizat ca upgradeul acesta e destul de bun si merita deoarece gtx in cativa ani cred ca o sa dispra, plus ca pot folosi celelalte componente pentru un pc secundar deoarece in toamna aceasta o sa incep facultatea (sper ) si nu cred ca e necesar un pc cu rtx pentru printat si proiecte in power point.(scuze ca am scris 8700f am gresit )

| Simpatic a răspuns (pentru George192):

"si nu cred ca e necesar un pc cu rtx pentru printat si proiecte in power point"

la faza cu printatul ai dat-o usor nasol caci nu trebuia adusa in discutie, tu te indoiesti ca ai dreptate, printatul are treaba cu imprimanta in sine si cu driverul imprimantei si nu are legatura directa cu cat e mai buna o placa video decat alta. Oricum tu optezi pentru o placa de gaming mai buna decat alta placa buna de gaming.

| George192 explică (pentru Simpatic):

Era mai mult o ironie dar in fine

| Simpatic a răspuns (pentru George192):

Iti dai seama ca mi-am dat seama dar ca si tine si eu sunt ironicwinking

5 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Daca ai deja PC-ul, eu zic sa nu-ti mai faci acest upgrade doar in cazul in care chiar ai nevoie de el, sa spunem ca vrei tu neaparat jocul X pe High / Ultra si nu-ti place cum este acum