| Temmp0 a întrebat:

Am o frica f. mare de keyloggere. Nu am avut exp. neplacute legate de acest virus, dar am o mica, mare teama legata de el.
Intrebarea pe e, poate un antivirus obisnuit sa detecteze un keylogger ascunms de exemplu intr-o poza (.jpg,.png. ), film (.avi etc. )?
De exemplu daca primesc o poza, o verific cu antivirusul, dar parca tot imi ramane o urma de indoiala...

Folosesc Bitdefender varianta gratuita / Avast varianta gratuita si mai nou am incercat Norton varianta de 30 zile.
Si ma gandeam sa il cumpar pentru 1/2 ani.

Inca ceva, care e diferenta de exemplu la Avast si Norton.
E Antivirus normal, e Internet security, si Antivirus Total ( Bitdefender Total Security, Norton Total Security ). Inseamna ca le are pe amundoua, si antivirusul normal, si internet security?

Astept raspuns!
Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Toate aceste programe au un executabil.
Exemplu keylogger.exe
In mod normal antivirusul ar trebui sa il detecteze si sa il bage in quarantine(carantina), dar cum toate avanseaza, e putin probabil, dar este sa nu il detecteze.Cel mai bine cand nu avem siguranta, sa controlam semnatura producatorului software-ului.

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca crezi ca fisieru trimis are virus scaneaza cu virustotal.com, daca acel site zice ca este curat SIGUR este curat

| MariaLuizaa a răspuns:

Atat timp cat nu deschizi fisierul, nu are ce sa ti se intample, si da il detecteaza ca virus! Sper ca te-am ajutat! Funda?