| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am o imprimanta Canon mp280 si am incarcat cartusul negru (full) si cand dau sa scoata,imi scoate foaia alba si imi arata ca cartusurile sunt goale. Dau funda celui mai bun raspuns + vot, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Inseamna ca sunt uscate sau goale. Trebuie sa cumperi altele.( sa nu le incarci deoarece poat fi uscate, asa ca tu umpli ceea ce e uscat) Sper ca te-am ajutat! happy

| ooAndrewoo a răspuns:

Incearca print head alignment, S-ar putea sa se fi infundat cartusul.Verifica sa nu ai cumva rupta/indoita/intrerupta banda aia de vine de la capul de printare la placa de circuite, desi problema ta cred ca e la capul de printare - infundat, uzat, etc... Mai incearca ceva... tine apasat pe butonul restart de la imprimanta cam vreo 10-30 de secunde si poate merge. Daca nu du-te cu ea la un service. Funda?

| xsorinn a răspuns:

Cartusele de la imprimantele astea mai noi nu se incarca, deoarece cand se termina au o siguranta si chiar daca le umpli, imprimanta le vede goale.
Ar fii o optiune sa nu le golesti de tot, sa le mai lasi putin, dar e putin probabil.
Solutia cea mai buna e sa cumperi altul.

| anonim_4396 explică (pentru xsorinn):

Am cumparat azi unul negru, am dat 80 lei mp 510. Asa cumpar in fiecare zi cartuse?