| Florinmariusmircea90 a întrebat:

Buna am si eu o problema cu imprimanta Canon mg2450.Am incarcat cartusul pentru prima oaraface zgomotul ca atunci cannd scoate dar nu iesse nimic nici macar foaia alba. HELP
Funda pls

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Imi pare rau, dar nu stiu atunci ce poate avea, te-as sfatui sa te duci la un service, sau poate te ajuta cineva de pe aici mai priceput.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singura solutie este sa o duci la reparat sau s-o arunci. S-a stricat mecanizmul de tragere a hartiei.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Incerca sa dai un restart apasand butonul rosu ( cu desenul unui triunghi intr-un rotund) cateva secunde (4-5 secunde).

| Florinmariusmircea90 explică (pentru LaLaura):

Buna am incercat si nu merge

| Florinmariusmircea90 explică (pentru LaLaura):

Trage un pic foia apoi se bloocheaza si se opreste

| LaLaura a răspuns (pentru Florinmariusmircea90):

Atunci nu prea stiu.
Dar poti sa imprimi ceva? Adica te lasa sa imprimi?
Daca e vreo problema de imprimare ar trebuie sa iti dea o eroare pe display.
Clipeste ceva?

| LaLaura a răspuns (pentru Florinmariusmircea90):

Nu iti da vreo eroare pe display? Nu iti clipeste?
Poate nu e pusa corect foaia, si nu o poate lua.

| Florinmariusmircea90 explică (pentru LaLaura):

Imi spune ca deja face ceva dar nu face nimic

| Florinmariusmircea90 explică (pentru LaLaura):

E pusa corect foia dar tot nu merge ofi de la cartus?

| LaLaura a răspuns (pentru Florinmariusmircea90):

Scoate foaia cu grija, si inchide imprimanta, deconecteaza-o din priza si de la calculator, apoi pune-o din nou sa imprime, daca nu merge nici acum, sincer nu stiu ce are.

| LaLaura a răspuns (pentru Florinmariusmircea90):

Nu are treaba cu cartusul.

| Florinmariusmircea90 explică (pentru LaLaura):

Nu merge

| LaLaura a răspuns (pentru Florinmariusmircea90):

Imi pare rau, dar nu stiu atunci ce poate avea, te-as sfatui sa te duci la un service, sau poate te ajuta cineva de pe aici mai priceput.