| Zozohun a întrebat:

Am o imprimanta de la Canon de vreo 3-4 ani. Si de 1 luna imi face figuri la imprimare(scrisul si imaginile se trag pe jumatate sterse / intrerupte). Am schimbat tusul, insa nimic. Este la fel. O fi de la altceva?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartusul are orificiile astupate sau este defect.
Schimba-l cu unul nou.

| sierra1 a răspuns:

Ai schimbat tușul sau cartușul cu unul nou original?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbă cartușele. După ce le reîncarci de 4-5 ori nu mai merg. De fapt ar fi mai rentabil să-ți iei una nouă, costă cât cartușele originale. Dacă nu-ți trebuie color ia-ți una laser nu pe cerneală.

| MissRx a răspuns:

Daca nu ai folosit-o de mult timp e posibil ca duzele prin care se sufla tusul sa fie infundate.