| MetalheadRO a întrebat:

Am o intrebare; am calculator cu Windows XP cu optiune de Limba Romana si desigur si cu Engleza.De curand insa,atunci cand deschid calculatorul, limba setata este romana dau CTRL+SHIFT sa o schimb in engleza; dupa ce intru pe alt program ( indiferent ce) mi se seteaza la loc pe Romana si sunt nevoit sa mai schimb inca o data limba; destul de enervant sa faci acelasi lucru de zeci de ori..Va rog mult,daca stiti, puneti-mi va rog frumos cum sa rezolv aceasta problema.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Control Panel / Regional and Language Options / Languages / Details. Acolo selectezi Romana si dai Remove daca nu o mai vrei.

3 răspunsuri:
| MetalheadRO explică:

Multumesc PCgaming pentru ajutor! ( i-am dat lui funda ca a raspuns primul ) happy

| bescan a răspuns:

Control Panel / Regional and Language Options / Languages / Details. Acolo selectezi Romana si dai Remove daca nu o mai vrei, FUNDA big grin?