| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

am o intrebare, am primit de la un verisor un pc Lenovo si are procesorul M79 Tower, AMD A4-6300B 3.70GHz, 4GB DDR3 MERGE SA PUI PANA LA 8 SAU 16 RAM, 250GB SATA, DVD-RW Placa Video este Intel HD Graphics 2500 imi puteti spune ce capacitate are placa video daca stie cineva? Ps: placa video este integrata in placa de baza

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Placa de bază din M79 Tower folosește un Chipset de la AMD, cu memorie video integrată (Radeon HD 8370), nicidecum nu-i vorba de Intel într-un chipset AMD :))).

Acea placă de bază suportă până la maxim 32Gb la o frecvență de 1600Mhz.

1)Da, poți instala fără probleme 8/16/32 GB RAM.
2)"Ce capacitate are placa video", la această întrebare ți-am răspuns în întrebarea postată de tine anterior :) : https://www.tpu.ro/......-intel-hd/

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea se pupa, procesor Amd cu placa integrata de Intel. Ceva e gresit

| sierra1 a răspuns:

"MERGE SA PUI PANA LA 8 SAU 16 RAM" - mere!

"ce capacitate are placa video" - fă și tu două click-uri și afli

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru sierra1):

Nu ma refer ca nu știu sa dau de asta am și întrebat?

| sierra1 a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Pornește?