| fabi123 a întrebat:

Am o intrebare, as vrea sa imi pun un sistem de operare nou pe pc-ul meu, adica un linux, este 100% gratis din cate am inteles si nu da multe erori, dar nu stiu cum o sa imi instalez driverele de la hardware, gen placa video sunet etc...Se pot instala, ce icare au linux, sunteti multumiti de el? Si cum se instaleaza linux, pot formata cu el fostul windows?

Răspuns Câştigător
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Iti recomand Ubuntu Linux versiunea 10.04 - il descarci ISO de aici http://releases.ubuntu.com/lucid/
Este un sistem stabil, rapis, si recunoaste 99, 9 din componentele sistemului, deci nu o sa ai probleme cu driverele pentru ca le recunoaste si instaleaza automat.Pentru mai multe detalii ma poti contacta pe prv. Succes!

| fabi123 explică (pentru MuncaLaDomiciliu):

Hey dare de ce scrie la fiecare "server" e pentru serever? sau cum?