| Ziser a întrebat:

Am o intrebare : cand intru pe youtube sa vad un videoclip sau pe alt site sa vad un film merge sacadat.Imi puteti spune de ce merge asa? Nu am probleme cu Adobe Reader si ceva de la Adobe.Am descarcat toate noile versiuni si tot sacadat merge.

8 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Vezi in task manager daca nu ai vreun program sau aplicatie care merge "a prost". Daca ai CPU usage 100% sau pe aproape, vezi care din ele manaca memorie multa si anihileaza-l.
Problema asta poate fi din multe cauze, inclusiv conexiunea la internet. Poate ai windows 7 pe un calculator slab, poate driver-ul placii LAN si/sau a placii video sunt neactualizate.
Banuiesc ca ai vrut sa spui Adobe flash player nu Reader...
Daca lucrezi cu Firefox, iti trebuie Adobe flash player plugin.

Sunt multi de daca...

| Ziser explică (pentru gicaputinica):

Nu memoria e problema nici conexiunea la internet.Si am Windows XP si folosesc Chrome.

| gicaputinica a răspuns (pentru Ziser):

La Youtube ti se incarca bara gri mai repede decat cea rosie?
Daca da, inseamna ca ai probleme cu placa video.
Incearca un driver pentru ea mai nou.
Vexi daca nu ai condensatori umflati pe placa de baza. Se vede o umflatura a capacului de sus.

| Ziser explică (pentru gicaputinica):

Da asa e! Bara gri se incarca mai repede decat cea rosie!

| Ziser explică (pentru gicaputinica):

Nu se vede nicio umflatura.

| gicaputinica a răspuns (pentru Ziser):

Intra pe http://www.ma-config.com/en da-i Start... instaleaza programul, deschide-l si apasa pe My drivers.
La placa video instaleaza driverul recomandat de ei! (cel din dreapta)

| Ziser explică:

Poate sa fie de vina si un anumit program?

| SlasHx a răspuns:

Si eu am folosit Chrome si tot asa mi s-a intamplat incearca sa instalezi Mozila sau pe celelalte (Opera etc...)