| MariuszSiAtat a întrebat:

Am o intrebare cand vreau sa printez in Microsoft office 2007 nu gasesc optiunea de a printa alb-negru ci doar color ma puteti ajuta sa fac alb-negru?
Dau Funda! Mersi.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Optiunea de a printa negru se seteaza din softul pentru imprimanta, dar setarile se pot modifica inclusiv din Office (sau alte programe). Intri in document, iar la File ai optiunea Print (sau direct ctrl p pentru a-ti aparea fereastra de print, unde stabilesti optiunile pentru printare). In ferestra print care se deschide, sus ai scris "printer" si denumirea imprimantei cu care lucrezi tu. In dreptul ei ai "Properties", care te va duce in setarile imprimantei. Aici trebuie cautate optiunile pentru printat negru sau color. Nu stiu ce model de imprimanta ai tu si daca se aplica la toate modelele, dar la HP exista mentiunea "Black only" pentru printat doar cu cartusul negru.
Sper sa te descurci!