| Ak13896534 a întrebat:

Am o intrebare: cât de eficient este acest sistem hardware de laptop pentru browsing, Youtube si jocuri: 2GB RAM (Care în curând va fi îmbunătățit cu 4GB RAM peste câteva zile), versiune directX 11, procesor: AMD E-1-1200 APU with Radeon(tm) HD Graphics (2 CPUs), - 1, 4GHz (Adică este procesor grafic și are 2 nuclee, deci este dual core), Windows 7 Professional 32biți SP1 (Adică Service Pack 1 (Adică versiunea windows-ului)), marcă,, Lenovo", placă video memorie totală, aproximativ 939MB, placă video AMD Radeon HD 7310 Graphics, mod afișare curent (rezoluția ecranu.ui curent): 1366x768 (32 bit) Refresh rate (60Hz), monitor: Genetic PnP Monitor. Aștept păreri!

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Este bun pentru Youtube, filme, browsing. Nu e bun pentru jocuri. Acum depinde si ce jocuri vrei, dar in principiu e slab pentru asa ceva si nu il recomand.

| Ak13896534 explică (pentru Hitback):

Imi place parerea ta. Am pus aceasta intrebare deoarece imi place sa vad opiniile altora. Eu detin un laptop cu aceasta configuratie si merge ca uns pe Youtube, filme si browsing. La jocuri nu este asa de rau. Daca vreau sa scot tot ce-i mai bun din el merge GTA San Andreas in 50 de FPS. Marea problema la acest laptop este procesorul. Este unul destul de bun si de calitate. Dar pe unele jocuri mai moderne c-am sacadeaza cand sunt multe entitati. M-am gandit sa ii dau un overclock la procesor. M-am gandit ca se va incinge asa ca voi lua un vetilator. Dar pe alta parte ma gandesc ca daca ii dau overclock, desi fiind laptop ii voi lua cu mine pentru ca este portabil. Si atunci se va incinge.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Am avut un laptop cu aceleasi specificatii atata ca avea 4gb ram, e pur si simplu oribil chiar si pentru task-uri simple precum browsing, se incinge rau si de abia poate rula jocuri vechi gen san andreas care si alea incep sa sacadeze cand se incinge.