| nicholas03 a întrebat:

Am o intrebare, exista cumva pe piata un cablu de retea ( cablu pentru internet ) care sa fie un splitter, sau ceva asemanator? adica sa fie un input si 2 output-uri. Am un pc si un laptop, si devine destul de stresant sa tot mut cablul mereu cand am nevoie. Scuzati daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

De ce nu-ti achizitionezi un astfel de switch : http://www.altex.ro/switch-tp-link-sf1008d-8-porturi-alb Poti sa duci pana la 8 fire de net din el unde vrei tu. Nu te mai complica cu splittere instalezi switch-ul, si tragi un fir de net din el catre laptop.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce vrei tu se numeste switch