| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.Am o intrebare careia nu reusesc sa ii gasesc solutie si nici raspuns.Recent am cumparat de pe AliExpress un Amplificator de semnal pentru televizor de 30DB care are si functie de Gain si EQ.Doar ce am facut conexiunile din instructiunile de pe cutie(Cablul principal la input si inca 2 cabluri conectate printr-un splitter la Output).Am desfacut cablu, am indepartat excesul de plastic si am dat sarma la o parte si "infiletat" cablul pe mufele trimise de ei.Am incercat de mai multe ori sa verific conexiunea lor dar se vedea extrem de distorsionat si imaginea doar pe un televizor, celelalte doua cabluri fiind conectate cum am zis mai sus.Le-am strans suficient, apoi am incercat sa dau o scanare la lista de programe.Toate se vedeau "mai prost ca inainte" :|
Mentionez ca inainte aveam un splitter "in three ways" tot de aceeasi frecventa, dar mai aveam unele pierderi de semnal cu, cel vechi dar se vedea bine tot timpul.Am zis ca un amplificator poate face ca acele intreruperi din splitterul vechi sa inceteze permanent.Din moment ce produsul este nou etc..nu vad de ce nu si-ar face treaba mai bine decat un splitter efectiv micut.A mai avut cineva probleme de acest gen si are idee ce as putea incerca? Am sa las link-ul de la produs mai jos.
"https://www.aliexpress.com/......91191.html

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai făcut conexiunile stabile și corect, singura problemă posibilă e un defect intern