| RobertJ a întrebat:

am o întrebare și anume: dacă bag în PC-ul meu o placa de ram pentru DDR2 și încă o placă de ram pentru DDR3 ce se întâmpla? Cineva mi-a spus ca PC-ul meu va citi doar o placă, este adevărat? PC-ul meu are 4 sloturi de plăcute (2 pentru DDR2 și 2 pentru DDR3)

Răspuns Câştigător
| DjDanutzy a răspuns:

Bagi 2 ddr2 si ddr3 atunci doar un set il vede.
Adauga doar un set exemplu:
ddr2 2x4 sau ddr3 2x4

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pune mana si citeste specificatiile placii de baza, ca de aia le da producatorul!
Pui ori una, ori alta, nu le poti pune impreuna in acelasi timp!