| vladlove123 a întrebat:

am o intrebare pentru voi, eu in imprimanta am niste cartuse neoriginale cumparate dupa net care nu se incarca dupa terminare. de unde am luat mi s-a spus ca dupa terminarea cartusului imprimanta va arde cipul, dar daca eu incarc cartusul inainte de terminare o sa imi vada cartusul din nou plin sau tot cu cerneala care o avea inainte.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce imprimanta ai? Sunt imprimante care pot folosi cartuse resetabile. De incarcat poti s-o incarci pana-ti vine rau si tot nu va mai merge la un moment dat. Imprimanta numara foile cu ajutorul chipului de pe cartus si la un moment dat zice: ho! Daca imi spui denumirea poate te pot ajuta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartusele care se pot folosi la tine sunt: http://www.cartuseria.ro/......t1294.html
chiar daca tu ai pe imprimanta cartuse din seria 1300. Daca te uiti in spate vei vedea ca au niste butoane albe. Dupa reancarcare (cu programul care insoteste de imprimanta) apesi pe rand fiecare buton. Apoi inchizi si redeschizi imprimanta. Vei vedea cu bucurie ca ai niste cartuse ca si noi. Eu am astea de peste un an si ceva.

| AndyDeiu a răspuns:

Nu e neoriginale ..Ci contrafacute laughing.si e de pe net nu dupa net.ca n-ai comandat in spatele netului.Si clar esti din Bucuresti laughing si nu stiu cei aia nu se incarca dupa terminare.straight face si n-are cum sa-ti arda cipul..sau cartusele ce le-ai luat au fost de la cofetari care nu stiu cum arata un cartus pentru imprimanta..Deci nu poate sa le arda straight face.Sa-i spui si la ala de la magazin ca e cofetar.iti zic eu nu-ti fa griji ca nu arde nimic..Si acum imi dau seama cred ca cele care le cumperi cu tot cu cartus sunt la un pret mare si reincarcarea costa mai putin..si ca sa nu reincarci te minte ca se ard straight face Tipic Bucurestenilor. laughing Deci. Poate sa se termine cartusul ca nu se arde nimic.Si dupa aia te duci evident la alt magazin nu la cofetarii aia si le zici sa ti-l incarce happy Dac vrei imi dai funda dupa ce il reincarci sa vezi ca am dreptate laughing da dupa aia te duci la magazinul de unde le-ai luat si-i spui la ala ca i se arde capu lui prost.

| vladlove123 explică (pentru AndyDeiu):

Gresit, sunt din pitesti!