| SnowMc a întrebat:

Salut TPU,am o mare problema.
De la un timp cand activez wi-fi/datele telefonul incepe sa-mi downloadeaza o gramada de aplicatii de pe magazin play cum ar fi:clean master, apus launcher, du speed, etc.
Va rog spuneti-mi daca exista vreo metoda sa scap de ele fara sa dau restart la telefon.

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Degeaba ai virusat telefonul. si alta solutie este numai daca ii dai o resoftare la el.

Răspuns utilizator avertizat
| Otto2014 a răspuns:

Factory reset, altfel n-ai ce face.Sau iinstaleaza bitdefender de pe google play, dupa vezi ce gaseste.

| Dennisz a răspuns:

Pai ai un auto-installer ceva acolo care isi face de cap.
Cel mai bine ar fi sa ii dai un hard reset la telefon, nu pierzi nimic, nici contacte, nici poze ci doar aplicatiile.
Un refresh ar fi foarte indicat pentru telefon, dar daca nu, intra in market place, apoi la aplicatiile tale, si incearca sa debifezi update-urile automate.
Noroc!