| vLooM a întrebat:

Salut.
Am cumparat si eu un telefon acum 1 luna si ceva dar am o "problema" imi tot apar reclame atunci cand activez internet-ul.
P.S: Imi apar reclame de cand l-am cumparat si virusi sunt sigur ca nu am deoarece folosesc mai mult Facebook si magazin play cand am timp.
Cine imi raspunde cum sa scap de reclame dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Descarca antivirusul AVG si ruleaza-l.
Descarca aplicatia Addblock si vei scapa si de reclamele nedorite + nu vei pierde materialele tale de pe telefon.
PS
Daca ti se defecteaza, atunci nu pierzi ce ai pe telefon? Salveaza-ti materialele importante, macar pe cardul de memorie!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Un Factory Reset ar trebui sa rezolve problema.

| vLooM explică (pentru Intruder19):

Asta mi-a spus si mie cineva dar nu exista alta solutie? Nu vreau sa pierd 30-40 % din ce am in telefon.

| Alejay a răspuns:

Daca este Android si esti logat intr-un cont de google totul se salveaza in cloud ca la iphone in contul de google, poze contacte aplicatii, singurele ce nu se salveaza sunt filme care nu provin din camera telefonului sau muzica! dai resetare din fabrica si in momentul cand se aprinde telefonul si esti de la 0 vei fi directionat sa te autentifici cu contul google, dupa aceea treptat in cateva minute reapar contacte poze aplicatii.

| Petru1123 a răspuns:

Rseteaza telefonul, asta e problema, cred.

| RamonCora a răspuns:

1.Stinge telefonul
2. Apasa butonul de Stins Home și vol up în același timp și după du-te la reset (cu butonul de volum selectezi) după apasă butonul stins și ar trebui să meargă
Ps o să pierzi toate applicatile care le-ai descărcat și pozele