| NexusHELPER a întrebat:

Am o mare problemă. Uitati rutina mea zilnică de deschiderea calculatorului.
1) Se deschide calculatorul
2) Am internet prin WiFi si in primul minut pot sta pe net. Mi se face bara gri ( ca si atunci cand joci San Andreas )si nu pot utiliza internetul. Dupa acel 1 minut si dupa astept vreo 3 minute, si mi se face gri iar. Mai astept vreo 6 minute si se rezolva. Si asa greu deschid eu PC-ul. Va rog, ajutati-ma.
FARA
a) raspunsuri de genul : Instaleaza windowsul din nou.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1.In primul rand actualizeaza driverele! O sa-ti dau un mesaj privat cu un program full licentiat.

2. Descarca si instaleaza Advanced SystemCare de aici http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
Scaneaza computerul si rezolva problemele. Dupa ->restart.

3. Intra in Start -> in run scrie-> msconfig -> aici da click pe tabul Startup, spune-mi ce programe ai bifate acolo. Doar cele bifate le scrii.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

2 răspunsuri:
| andrei690 a răspuns:

Ccleaner. Curată tot! Si o scanare cu un antivirus este foarte utila pentru ca virusii creează cel mai des probleme.