| Florin0012 a întrebat:

am o mașină de spălat Whirpool (Cod awo/c51000) problema e că:o bag în priză, o pun normal să spele dar nu funcționează. Nu își trage apă deloc și rămâne aprinsă. Am lăsat-o 4 ore și nu și-a terminat de spălat, ba câteodată își ea apa și nu se învârte cuva, ba nu își ea apa deloc și apăs pe start dar nu pornește. Ce pot face, ce sfaturi îmi dați? Ofer fundă.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dacă este în garanție, sună la service-ul autorizat, dacă nu cumpără alta. Dacă spui, că stă merge, panoul de comandă e dus. Ori, cred, că un panou nou original, plus manopera, face cel puțin, dacă nu mai mult de jumătate din valoarea mașinii. Căci astfel de panouri sunt aduse pe bază de comandă.