| itinformation a întrebat:

Am o mica problema... am conectat la pc-ul meu un hard sata si unul ide. Am pus windows xp pe hardul sata, nicio problema pana aici. Cand incerc sa copiez fisiere de pe hardul sata pe cel ide, pc-ul incepe sa mearga greu rau de tot. numai pot face nimic pe el, la o melodie de 10 mb imi arata 5-10 minute... care este cauza?

Răspuns Câştigător
| nuarde a răspuns:

Păi măi nenea Liviu Florin, hardurile pe sata au și ele niște drivere. Windows xp are drivere pentru ide, dar sunt unele xp-uri care au băgate drivere și drivere sata. De aici și concluzia că ție îți merge perfect hardul cu ide, dar cel de sata face figuri. Caută drivere pentru hardul tău, instalează-le, apoi vei fii uimit căt de repede se mișcă pc-ul. Dar stau și mă întreb și eu acum ca tot omul, de ce nu ți-ai downladat windows xp sata driver, și să-ți instalezi xp-ul pe hardul sata? Eu zic că e mult mai simplu să faci așa.

| itinformation explică (pentru nuarde):

Am rezolvat...ai primit funda!

1 răspuns: