| Cristian12321 a întrebat:

Am o palca de baza ASRock 960GM-VGS3 FX cu procesor fx 6300 si as dori sa pun un cooler Deepcool GAMMAXX S40. Este intr-o carcasa Cooltek X2. Credeti ca ar incapea acest cooler in acel spatiu?

Calculatorul este: myria v29.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai si de ce ai mai precizat ce placa de baza ai. Cand iei un cooler te uiti la dimensiuni si te mai uiti daca incape si in carcasa. SI da, acel cooler intra fara probleme in carcasa.

| Cristian12321 explică (pentru Jipa95):

Ma uiam ca in jurul la procesor am cativa condensatori si alte mininu care se gasesc pe placa de baza si imi era frica sa nu ma incurce la montare coolerului