| Sky_Lefe_1998 a întrebat:

Am o pereche de casti Natec Genesis, cu un singur jack. Ideea este ca atunci cand le conectez merge doar sunetul, microfonul nu. Stiti ce as putea face? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In general, sistemele - pc, laptop - au mufe distincte pentru sunet si microfon (roz si verde). Din cate inteleg, exista si varianta cu mufa 2 in 1, prin care poti folosi si casti si microfon cu un singur jack. Daca tu ai mufe roz si verde la sistem, ti-ar trebui un cablu audio, ca cel din imagine, care sa separe sunetul de microfon.
http://imgur.com/IJNwkAi

| Sky_Lefe_1998 explică (pentru dannyel86):

Daca mi-ai spune si unde as putea gasi unul, te rog frumos.

| dannyel86 a răspuns (pentru Sky_Lefe_1998):

La magazinele multimedia, cum sunt Altex, MediaGalaxy sau cele mai mici de profil, ai putea sa gasesti un astfel de cablu. Nu-ti pot da o sursa directa. Va trebui sa te interesezi tu la cine gasesti si daca au pe stoc. Vezi si ofertele de pe internet.

| Eastwood a răspuns:

Ar trebui 2 mufe, una pentru casti si alta pentru difuzor, tie iti merg doar castile.