| manea101 a întrebat:

Am o placa de baza MSI PM9M-V si am pe el actual 1GB ddr2 si vreau sa pun 1GB ddr1 pe ea, poate sa ma ajute cineva sa vad daca v-a merge placa de baza cu acesti rami impreuna.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Placa ta de baza suporta ddr1 si ddr2, dar ele nu pot fi montate impreuna. Ori pui una sau doua placi ddr1, ori pui placi cu ddr2 (de preferat aceeasi frecventa suportata de placa de baza).

DDR 266/333/400
DDR2 533/667

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Din pacate daca placa ta de baza nu suporta si ddr1 si ddr2 singura solutie ar fi sa pui o placa sau doua la fel (ma refer sa fie amandoua ddr1 sau ddr2).Recomandarea mea e sa pui ddr2 deoarece ddr1 nu se foloseste mai putin ddr1 decat ddr2.

| Arr_Andrew_1998 a răspuns:

DDR2 e incopatibil cu DDR1 si 3...Ai nevoie de o placuta DDR2 ca sa iti mearga.