| TheHeineken a întrebat:

am o placa video Asus ati radeon x1550 (daca o cautati are culoarea rosie si scrie Asus pe placa aceea si are un ventilator mic) as dori sa schimb acel cooler dar trebuie sa gasesc unul care sa se prinda de placa video in 4 suruburi! ma puteti ajuta? ofer FUNDA!

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Nu fa improvizatii ca iti va iesi o prostie. daca se incalzeste tare, desfa de la PC capacul de la carcasa si mai pune cateva ventilatoare (unul mare in fata jos si unul mic si rapid in spate sus, cica asa se face ventilatie in el si se raceste, dar eu n-am avut probleme ca mie nu mi se incalzesc).

| TheHeineken explică (pentru introduaicinumele):

Nu am probleme cu incalzirea dar e foarte zgomotos si ma enerveaza dar am vautat al ventilator prins in 3 surburi mici si care sa aiba 3 fire:unu negru, unu rosu, unu galben

| introduaicinumele a răspuns (pentru TheHeineken):

Poi unge ventilatorul si o sa vezi ca nu mai face atata galagie, si parca, eu as da vina pe sursa, nu pe coolerul placii videowinking

| TheHeineken explică (pentru introduaicinumele):

Nu este sursa iti spun sigur ca am avut alta placa video si era liniste pana am pus-o pe aceasta mersi de sfat!

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Cauta la un magazine de piese Pc, gen sigmanet sau dc shop, au niste standarde si o sa se potriveasca perfect un cooler nou.

| sdhashsah a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/coolere-placi-video/
uitate pe aici si cauta ce iti trebuie