| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o problema, am un laptop mai vechi cu windows xp, problema e ca atunci cand descarc ceva si vreau sa il deschid imi apare o eroare ".exe is not a valid win32 application". Si nu stiu ce sa fac daca stie cineva o metoda care sa mearga in afara sa reinstalez windowsul sau alte nebunii de genu.
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Probabil primești această eroare pentru că aplicația e făcută pe 64 de biți. Fără să ne dai mai multe detalii e greu să ne pronunțăm. Aplicațiile de 32 de biți rulează perfect pe un sistem cu arhitectura pe 64 de biți, însă invers nu merge.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Windowsul este vechi. Reinstaleaza altul mai nou daca laptopul suporta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la ce zice asta? ce pornesti

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Man daca nu vrei sa ajuti omu nu mai iti baga nasu degeaba

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Taci ca nu stii. I-a dat cand a intrat in windows dar am intrebat sa fiu sigur. Am mai vazut la windows xp erori de toate felurile din cauza bateriilor de pe placa de baza si de la hard. Nu e un program 64 biti, e un.exe corupt

| seyterx a răspuns:

Windows 7 sau mai recent, daca nu suporta, il arunci la gunoi