| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Am o problema: Am Windows 7, am instalat Windows 8 si imi zice "User service cant nu stiu c"
Cand inchid si deschid calculatorul mi se porneste pe 8 si nu imi da voie pe 7
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| MOvidiu a răspuns:

Sunt doua variante:
1.Ai instalat doar o interfata de windows 8 peste windows 7 si o poti dezinstala din control panel.
2.Ai instalate doua sisteme de operare si a luat-o razna calculatorul happy.
Formateaza'le pe ambele si reinstaleaza un windows bun, cu licenta.

1 răspuns:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Pai tu vrei sa ti doua sisteme de operare?
Nu iti pleaca wind7 deoarece este corupt, instalarea nu a decurs corect.
Daca vrei un sfat, iti spun sa dai format si sa ramai pe windows7. Parerea mea, ca este cel mai bun.