| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa activez windows firewall? il activez cand deschid calculatorul si dupa ce il inchid si apoi il deschid iar apare dezactivat nu stiu de ce.

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Daca antivirusul are firewall ce rost mai are sa-l pornesti pe cel din Windows?
Lasa-l in pace.
Eu am Eset Smart Security 6.Are si firewall.Cand dau la control panel la firewall scrie ''these settings are being managed by vendor application eset smart security''(aceste setări sunt gestionate de către distribuitorul aplicației ESET Smart Security).
Oricum nu te ajuta firewall-ul prea mult.

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Poate ca folosesti un antivirus care are si firewall si il anuleaza pe cel din Windows.

| greenlilly a răspuns (pentru taken):

Da am antivirus, se poate.
si atunci de fiecare data sa il pornesc?

| greenlilly a răspuns (pentru taken):

Pai imi apare mesajul cand deschid calculatorul sa controlez statul firewall jos in dreapta

| taken a răspuns (pentru greenlilly):

Nu stiu ce sa zic, doar nu te deranjeza mesajul ala, da-i pace.

| taken a răspuns (pentru greenlilly):

Daca antivirusul are firewall ce rost mai are sa-l pornesti pe cel din Windows?
Lasa-l in pace.
Eu am Eset Smart Security 6.Are si firewall.Cand dau la control panel la firewall scrie ''these settings are being managed by vendor application eset smart security''(aceste setări sunt gestionate de către distribuitorul aplicației ESET Smart Security).
Oricum nu te ajuta firewall-ul prea mult.

| WH a răspuns:

XP sau W7? Ai licenta la el? Oricum cat windows-ul nu este original nu cred ca poti face ceva. La un CD original cu licenta nu ai avea aceste probleme.