| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care nu-i dau de capat.Am descarcat nu stiu ce si apoi am sters.Acum,la pornirea firefox, imi afiseaza o alta pagina de pornire.Am intrat si in unelte-optiuni,am setat google ca pagina de pornire,nimic, tot aia imi porneste.Am intrat si in suplimente,am sters de acolo, tot aia imi porneste.Cand porneste acea pagina, trebuie sa dau click acasa ca sa-mi intre pe google.Stie cineva cum rezolv sa scap de acea pagina la pornire? Multumesc si dau fundita celui mai folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Unelte/Opţiuni/General, la Când Firefox porneste bifezi Arată pagina mea de start, la Pagina de start scrii http://www.google.ro şi dai OK.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Asa am facut de nenumarate ori, totul e bine, google porneste numai daca dau click "acasa"pe pagina ce porneste cand deschid mozilla. "acasa" stii, casuta aceea din dreapta.Totule setat cum ai spus, si daca intru din nou la tools-option, totul e setat pe google, si pagina de pornire.Nu inteleg.Deci mai intai se deschide pagina aceea si apoi daca dau acasa, porneste google.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Va multumesc la toti, E vorba de qvo6.com,un virus spyware, care se deppisteaza cu ajutorul spyhanter, dar chestia e ca programul e cam scump 30 de eur, am scanat cu el, mi-a asit qvo6.com si mai multe de fapt, chestia e ca alte antivirusuri nu gaseste, cel putin asa am auzit, scanez on line acum sa vad daca il gaseste. Spyhunter nu am posibilitatea sa-l cumpar. Daca stii vreun antivirus trial bun, anunta-ma te rog. mersi.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| Radeas1 a răspuns:

Deci, cred că pot ajuta şi eu. Ai o prostie de adware, care a fost instalată cu porcăria pe care ai vrut să o instalezi. Copii, citiţi dacă sunt casete de bifat sau daţi pe custom install. Scria acolo Make Qvo6.com my homepage for IE, Firefox and Chrome. Debifezi chestile alea. Nu sări că antivirusu' nu a detectat nimic şi înseamnă că nu e bun. Nu e rolul lui aşa ceva. Descarcă SUPERantispyware, fă update şi dă FULL scan. Elimini ce găseşte, apoi restart. Dacă nu merge nici aşa, intră pe Firefox, pe Google, ia kitul pentru Mozilla şi dezinstalezi Mozilla, ştergi toate datele şi o instalezi iar. Să nu te posede ceva şi să te pună să pui artilerie grea cu anti-spyware, anti-virus, anti-laci, anti-draci. Sunt inutile cîteodată. Am încredere în Superantispyware. Mă dezinfectez. Dar eu am un Backup făcut cu System Restore, şi dacă mă mănîncă şi se întamplă ceva, dau Backup. Nu mi s-a mai întîmplat nimic de 4 ani, de cînd am Windows-ul ăsta pe PC. Pe Laptop e altă treabă... Eu ţin firewall pornit de la windows şi pac... Windows de 4 ani!

| anonim_4396 explică (pentru Radeas1):

Multumesc,asa este, nu am fost atent sa debifez niste patratele cand am descarcat ceva.tiu asta dar pur si simplu nu am fost atent, din graba am dat next la descarcare. Vreau sa incerc Superantispyware, este gratuit? Ma dezinfectez cu el? Adica calculatorullaughing

| Radeas1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este gratuit măi nene.

| gogυ a răspuns:

Options - general - show my home page si scrie numele paginii.

| gogυ a răspuns:

Intra la tools - addons si dai remove la ce e in plus.

| anonim_4396 explică (pentru gogυ):

Nu am add-ons, am mozilla firefox, acolo e doar suplimente, extensii si optunile.

| HeiligKreuz a răspuns:

Https://support.mozilla.org/ro/questions/948596
Daca ai de exemplu o aplicatie gen "Snap.com" sau cum ii zice, intra in Control Panel si sterge-o de acolo.

| DoDoSpider a răspuns:

Pai sunt unele programe care fac acest lucru si eu am patit asta si te inteleg ca este foarte enervant, dar asa isi fac publicitate, mie mi-a disparut dupa ceva timp poate ti se intampla si tie la fel

| anonim_4396 explică (pentru DoDoSpider):

Poate dispare, e cam enervant ai dreptate, trebuie sa dau click pe acasa ca sa pot intra in pagina setata la optiuni.Altii au scapat abia dupa ce au reinstalat windows-ullaughing.

| SidaN a răspuns:

Ce pagina de pornire iti apare? Spune-ne ce ai descarcat si te v-om putea ajuta. Am o idee dar nu stiu daca o sa te ajute... Intra in control panel si cauta programul acela care l-ai instalat si dupa l-ai sters si vezi daca scrie pe undeva toolbar si ii dai uninstal... ( Ex : Yahoo Toolbar )

| anonim_4396 explică (pentru SidaN):

E vorba de Qvo6.com,nu il gasesc in control panel. Deci l-am sters dar persista.

| gogυ a răspuns (pentru anonim_4396):

Qvo6 e motor de cautare, ca sa scapi de el apesi pe iconita de sus si mergi la manage search engine si il stergi. http://i44.tinypic.com/2h37tiq.jpg