| pulx a întrebat:

Am descarcat niste prostii de pe net si acuma nu mai imi deschide la chrome si mozila google ci nu stiu ce panarama de site.Nu pot sa scap de el am incercat si de la setari si tot nu merge cum as putea sa rezolv problema.
Ba daca imi spuneti ca sa ma duc la optiuni cu pagina de pornire nu merge nici asa.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dezinstaleaza extensiile din browser! Vezi ce nu cunosti si elimina! De altfel te uiti si in Add Remove Programs ->ce nu cunosti dezinstaleaza!

| pulx explică (pentru neluL):

Cum dezinstalez extensiile?

| neluL a răspuns (pentru pulx):

In Mozilla sunt in Unelte-> Suplimente ->extensii ->Elimina. Te uiti si prin Module daca esti acolo.
In Chrome cceseaza pagina principala din Google Chrome ->click pe ''cheita'' (dreapta sus) -> Instrumente ->Extensii -> in dreptul extensiei care nu o cunosti ->debifeaza casuta si click pe ->Eliminati -> Dezinstalati. Acum apasa Ctrl+Shift+Delete (toate 3 in acelasi timp)->bifeaza toate casutele din fereastra si apoi sterge toate datele de navigare. Da un restart la browser.

Apoi cauta si aici ->>>
Windows 7 sau Vista:
Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)
Windows XP:
Intra in 'Start > Settings > Control Panel' and double click on "Add or Remove Programs". Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Remove' (Eliminati). Bafta!

| pulx explică (pentru neluL):

Degeaba am dezinstalat si tot asa imi face.

| neluL a răspuns (pentru pulx):

Acum setezi Google sau un alt site ca pagina de start (Home Page) in browserul tau:
Google Chrome
Pentru a seta pagina de start in Google Chrome faci urmatori pasi:
Mergi la Menu->Optiuni. La Start Page (pagina curenta) selecteaza -> deschideti urmatoare pagina si bifeaza si casuta care urmeaza pentru a-ti pune butonul pentru home page in browser.Pentru Google scrie linkul: https://www.google.ro/
Mozila Firefox
Pentru a seta pagina de start in firefox faci urmatori pasi:
In bara de instrumente selecteaza Tools (Unelte)->Options.LA Home Page (Pagina de start) modifica cu https://www.google.ro/ click pe OK.

| pulx explică (pentru neluL):

Am facut de prima data asta.Deia am intrebat pe TPU.

| neluL a răspuns (pentru pulx):

Am zis sa setezi acum dupa ce ai sters extensiile si programe descarcate. Degeaba ai facut inainte!

| DeeaVonP a răspuns:

Schimba-ti Windows-ul! Poate merge asa big grin