| VladFast a întrebat:

am o problema cu calculator, azi, eram intr-un joc si deodata se blocheaza jocul cam 15 secunde, apoi se face ecranul albastru cu multe coduri si in 10 secunde si-a dat restart, dupa ce a pornit calculatorul la loc mi-a aparut o fereastra pe ecran: "Windows has recovered from an unexpected shutdown", NU este prima data, am mai patit asa ceva si la un alt joc, banuiesc ca nu este de la joc, cine ma poate ajuta ii dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Erorile blue screen pot fi de la mai multe playgood. cel mai bine e sa retii eroarea cu aproximatie si o bagi pe google. iti zice exact ce se intampla. poate fi procesorul supraincalzit si trebuie curatat calculatorul sau pusa pasta termoconductoare, poate fi de la placa video, practic de obicei e o problema de hard dar uneori poate fi si de soft (drivere)

1 răspuns:
| RELIABLE a răspuns:

Salut, erorile blue screan sunt de la placa video, reinstaleaza windows-ul si cauta cele mai noi drivere de la placa video.