| Michiō a întrebat:

am o problema cu calculatorul am instalat azi windowsul (window 8 extreme blue combinat cu xp) si cand am bagat programe necesare dupa cand intru in dexktop si dau click dreapta pe orice aplicate de pe desktop imi da explorer.exe error si scrie don`t send si send am dat don`t send si dupa mi-a aparut alta ceva cu debugger nu stiu cum si am dat si pe aia don`t send si dupa se bloceaza tot ecranul si nu mai merge sa fac nimic doar sa misc cusorul poate sa fie de la un program sau windowsul e de vina? a am uitat sa spun ca am mai sters programe care le-a instalat windowsul(nu sunt fisiere din windows) programe precum rainmeter/ si inca cv

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există W8 combinat cu XP. Probabil ai instalat o mizerie crăckuită de cine știe ce deștept, drept pentru care primești ce meriți.

8 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu pot decat sa rad. Windows 8 extreme blue combinat cu xp. laughing))) De ce naiba nu iti pui Windows 8 sau 7 normal ca toata lumea, iei toate mizeriile modificate de unu si de altu. dafuq

| CoL00SaL a răspuns:

Ai facut o prostie..."window 8 extreme blue combinat cu xp", n-o sa poti rezolva nimic cu asta...cel mai bine baga-ti un windows 7, 8 care deja sunt cele mai bune!

| Michiō explică (pentru CoL00SaL):

Am pc cam praf am 2gb ram si windows 7 cere gb si mai ales ca cd-ul original al calculatorului functioneaza doar pe windows xp

| stefanel2000 a răspuns (pentru Michiō):

Si ce daca ai doar 2 rami, eu am un Lenovo 3000 n200 2008 si mie imi merge perfect win 8 si 7 cu o placuta de 1 ram(acuma mi-am mai pus una de 2 rami anul trecut si merge mult mai bine si un hdd)daca iti merge pe el win vista trebuie si mearga cu siguranta si 7, si daca ai noroc poate si 8(deoarece win 7 este versiunea inbunatatita a lui win vista)si daca e sa alegi dintre win 7 si win 8 eu iti propun sa alegi win 7 pentru ca este un win foarte bun pentru gameri, iar win 8 este pentru buissnes. Astept FUNDA!

| IonutGaby a răspuns:

''Window 8 extreme blue combinat cu xp'' am trait sa aud si asta.Ma intreb ce vedeti voi la XP de il folositi si in 2014. Faceti si voi o schimbare, Windows 7 sau 8 au aparut urmeaza sa apara si 9 iar tu folosesti windows vechi de 11-12 ani. Daca iei toate prostiile de Windows-uri de pe net ce sa faci.Treci la Windows 8 fara nicio cambinatie cu alt windows!

| Michiō explică:

Mie imi merge doar windows xp pentru ca nu am un calculator foarte bun si cd-ul original merge doar pe xp. windows 7 sau 8 cer cerinte mai mari cum ar fi gb eu am doar 2 si cd-ul este incompatibil pentru 7 sua 8

| eucumine010 a răspuns (pentru Michiō):

Am instalat Windows 7 pe un laptop cu 512MB Ram si merge bine pentru web, filme si chestii din astea de zi cu zi. Instaleaza fara grija 7 sau 8 daca iti place interfata.

| valeriospinachi a răspuns:

Windowsu e de vina schimba unu normal,, uite mai inainte la comentarii daca este laudat descarca-l daca nu nish nu te gindi sa-l instalezi, si uite sa corespunda parametrilor calculatorului tau